فروشگاه اینترنتی یک تماس تا اطلاع ثانوی سرویسی ارائه نمی دهد.
با تشکر از توجه شما

بهداشت پاییزی و نکات ایمنی

پاییز امسال با عادات خوب همراه شوید! برای کمک به سلامت خود و خانواده تان این راهنما را دنبال کنید.

بچه های خود را در امنیت و سلامت نگه دارید، برای اطمینان از سلامت فرزندانتان در فعالیت های آنان در خانه و مدرسه مشارکت کنید.

اقدامات لازم برای پیشگیری از آنفولانزا

بهترین راه برای محافظت در برابر آنفولانزا زدن واکسن در پاییز هرسال است. هنگام عطسه یا سرفه، بینی و دهان خود را با دستمال بپوشانید؛ دستان خود را به صورت مرتب بشویید، پاک نگاه داشتن دستانتان یکی از مهمترین مراحل برای جلوگیری از بیمار شدن اطرافیان و گسترش میکروب است. بهتر است برای شستن از آب و صابون و به مدت 20 ثانیه استفاده کنید. اگر مریض هستید در خانه استراحت کنید.

آنتی بیوتیک ها را هوشمندانه مصرف کنید

آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت های باکتریایی را برطرف کنند، اما عفونت های ویروسی را رفع نمی کنند. سرماخوردگی و آنفولانزا باعث می شود که از آنتی بیوتیک استفاده کنید، اما استفاده از آنتی بیوتیک در مواردی که ضرورتی به استفاده از آن نیست باعث مقاوم شدن باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها می شوند و در نتیجه قوی تر شده و سخت تر از بین می روند. برای مشخص شدن باکتریایی یا ویروسی بودن بیماری خود به پزشک مراجعه کنید.

یک شب یلدای امن و سالم

برای خود و مهمانانتان یک شب یلدای سالم و امن، همراه با سرگرمی و خنده فراهم کنید. در ایام تعطیل مواد غذایی در مرکز توجه هستند. مطمئن شوید که مواد غذایی مراحل ایمنی را طی کرده اند. آنها را خوب بشویید و برای جلوگیری از انتشار آلودگی، غذاها را به صورت جدا نگهداری کنید. غذا را با درجه مناسب طبخ کنید وغذایتان را در سرما نگهداری کنید.

تاریخچه خانواده خود را مرور کنید

در ایام تعطیل می توانید تاریخچه خانواده خود را مرور کنید و درباره راه های سالم ماندن خانواده و سابقه بیماری اعضای خانواده صحبت کنید.

برای هوای سرد آمادگی داشته باشید

قرار گرفتن در معرض هوای سرد می تواند باعث مشکلات جدی برای سلامت شما شود . به غیر از  نوزادان و افراد مسن، دیگران نیز در معرض خطر هستند. برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی، کارهایی که لازم است در مواقع اضطراری انجام دهید را یاد بگیرید. به یاد داشته باشید که استفاده از بخاری و شومینه در فضای بسته می تواند خطر آتش سوزی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را افزایش دهد.